ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Ο Αγιασμός θα γίνει την Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου 2019 και ώρα 9.00π.μ. Θα ακολουθήσει διανομή βιβλίων.

ΕΠΕΙΓΟΝ

Για το σχολικό έτος 2019 – 2020, πρέπει να υποβληθεί η Ηλεκτρονική Αίτηση εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής ή μετεγγραφής, μέσω της εφαρμογής e-eggrafes στην ηλεκτρονική διεύθυνση: https://e-eggrafes.minedu.gov.gr συμπληρώνοντας όλα τα απαραίτητα στοιχεία, από 2 μέχρι 9 Σεπτεμβρίου 2019 (με νέα παράταση).

Δικαιολογητικά Εγγραφής στα ΓΕΛ (μετά την οριστική τοποθέτηση):

α) Έντυπο Αίτησης Εγγραφής (υπάρχει στο σχολείο)

β) Εκτύπωση της οριστικής Ηλεκτρονικής Δήλωσης Προτίμησης

γ) Φωτοαντίγραφο του δελτίου Αστυνομικής ταυτότητας του/της μαθητή/τριας ή Πιστοποιητικό του Δήμου, αν δεν έχει δελτίο αστυνομικής ταυτότητας.

δ) Υπεύθυνη Δήλωση του ν. 1599/1986 του κηδεμόνα του/της μαθητή/τριας στην οποία θα δηλώνονται κάποια στοιχεία όπως νομιμότητα άσκησης κηδεμονίας, αποδοχή ηλεκτρονικής ενημέρωσης, κ.λ.π. (υπάρχει στο σχολείο)

ε) Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (ΑΔΥΜ) συμπληρωμένο από γιατρό

Τα δικαιολογητικά αυτά μπορούν να τα φέρουν οι κηδεμόνες των μαθητών μέχρι την έναρξη των μαθημάτων το Σεπτέμβριο.

Το 4ο ΓΕΛ Πετρούπολης στο Onassis Youth Festival

(διαβάστε περισσότερα στις Δραστηριότητες)

ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΟΙ ΤΟΠΟΙ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ

Η ΣΧΟΛΙΚΗ ΜΑΣ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ    ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΩΝ ΕΡΓΑΣΙΩΝ